درباره ما

 

شركت نوين­ طيف پرتوگستر در اوايل سال 1385 با هدف توليد دستگاه­هاي اندازه­ گيري هسته ­ای تاسيس شد و در ابتدای فعالیت خود توانست با ساخت دستگاه­های مختلف مربوط به اسپکتروسکوپی هسته­ ای و ثبت چندین اختراع در این زمینه، بسیاری از نيازهاي اساسي آزمايشگاه­هاي هسته­ ای را تامين نمايد. طراحي و توليد دستگاه CTHV مدلNT-112 و CTHVS مدل NT-122 كه همراه با آشكارسازهاي گايگرمولر و سنتيلاتور NaI(Tl) بكار گرفته مي­شوند، همچنين توليد دستگاه Universal coincidence مدل 132-NT كه با استفاده از آشكارسازهای پرتو گاما امكان انجام چندین آزمايش هم­زمان هسته ­اي را فراهم كرده­ است.


یکی از دستگاه­های دیگری که توسط متخصصان شرکت ساخته شده­ است، دستگاه آنالیزور چندکاناله یا HVMCA است که وسیله مناسبی در اسپکتروسکوپی هسته ­ای به شمار می ­رود. هم­چنین ساخت سیستم اسپکتروسکوپی آلفا و بتا، شرکت نوین طیف را جزء پیشگامان این صنعت در کشور قرار داده است.


اين دستگاه­ها و آزمايش­هاي قابل انجام با آن­ها نياز آزمايشگاه­هاي هسته­ اي در دوره كارشناسي و كارشناسي­ ارشد را به طور كامل تامين و نياز دانشگاه­ها را به وارد كردن اين قطعات از كشورهاي خارجي رفع مي­نمايد. هم ­اكنون وسايل توليدي اين شركت در بسیاری از دانشگاه­های كشور مورد استفاده قرار می­گیرد. يكسال گارانتي، ده سال خدمات پس از فروش، نصب و راه­ اندازي و آموزش رايگانِ كاربري دستگاه­ها به خريداران محترم با استفاده از متخصصين مجرب در زمينه اسپكتروسكوپي هسته ­اي وجه تمايز شركت نوين طيف با ساير شركت­ها و واردكنندگان وسايل آزمايشگاه هسته ­اي است.

اين شركت اولين توليد كننده خصوصي دستگاه­هاي طيف سنجي هسته­ اي در كشور مي­باشد و ارائه خدمات پس از فروش به مدت ده سال و هم­چنين مشاوره در تجهيز و راه­ اندازي آزمايشگاه­هاي هسته ای در رده ­هاي مختلف آموزشي و هم­چنين در دسترس بودن مزيت اين شركت نسبت به توليد كننده­ هاي خارجي مي­باشد.